Skip Navigation Links
Vynechat navigační odkazy
Česky
Deutsch
English
Español
Français
Italiano
Pусский
Vynechat navigační odkazy
Kraj a poštovní známky
Krajem porcelánu
Archeologie
Kraj v bájích a pověstech
Porcelánka Dvory 

Historie společnosti G.Benedikt se začala psát v roce 1882, kdy bratři Benediktové založili ve Dvorech továrnu na porcelán, která byla na počest svých zakladatelů pojmenována „Gebrüder Benedikt”. Stylizovaný monogram GB provází porcelánku po celou dobu její existence.

V roce 1932 se tato továrna stala součástí koncernu EPIAG (Erste Böhmische Porzellan Industrie A.G.).

Porcelán Dvory

Vzorkovny a zastupitelské organizace měl tento koncern v řadě světových měst. Počátky výroby hotelového porcelánu První porcelánové výrobky pro hotely a restaurace se začaly vyrábět po roce 1958, kdy byla firma začleněna do oborového podniku Karlovarský porcelán jako závod 07 Dvory.

Postupně byly do výroby zaváděny nové tvary hotelového porcelánu Princip, Praha, Diana, Forta, Melodie a Kent, až se závod stal výhradním výrobcem porcelánu pro hotely a gastronomii. Mezi jiné výhody hotelového porcelánu patří jeho silnější konstrukce, díky níž má až 4x vyšší mechanickou odolnost umožňující tvrdší zacházení.

Porcelán DvoryProfesionálové z oboru gastronomie si také cení vynikající schopnosti tepelné izolace. Vývoj firmy po roce 1989 Mezníkem ve vývoji společnosti G. Benedikt byl rok 1992. Závod se tehdy stal v rámci privatizace součástí koncernu Keramik Holding AG Laufen jako Hotelový porcelán Karlovy Vary a.s.

Během existence této společnosti proběhl ve světě ojedinělý projekt transferu výroby světové proslulých značek Langenthal a Lilien do porcelánky ve Dvorech. 1.listopadu 1997 se firma stala členem nové skupiny Porzellan Langenthal Gruppe - PLG.

Porcelán Dvory

Výroba bílého porcelánu v rámci této skupiny byla na přelomu tisíciletí asi ze dvou třetin právě ve Dvorech. Ostatní společnosti v Rakousku, Švýcarsku a Francii se měly zabývat především prodejní a marketingovou činností. Tento projekt se však vedení PLG nepodařilo realizovat a všechny společnosti skupiny se dostaly do konkurzního řízení. G. Benedikt v 21. století Roku 2002 firmu zakoupila česká společnost Polyflex, která převzala historický název G. Benedikt a přinesla kapitál potřebný k jejímu dalšímu rozvoji.