Skip Navigation Links
Vynechat navigační odkazy
Česky
Deutsch
English
Español
Français
Italiano
Pусский
Vynechat navigační odkazy
Kraj a poštovní známky
Krajem porcelánu
Archeologie
Kraj v bájích a pověstech
Známky s tématikou měst 

Známka LoketJako první město Karlovarského kraje se na poštovní známce objevilo královské město Loket, a to na německé známce z prosince 1939, vydávané v rámci tzv. zimní výpomoci. Dominantu tvoří loketský hrad s Chebským mostem v popředí. Známka má číslo 73  (Michel), její nominální hodnota je 3 f s příplatkem 2 f. Je tištěna hlubotiskem se zoubkováním 14.


Známka ChebV pětiznámkové sérii z 20. listopadu 1965 se objevuje Cheb. Na známce 1485 o nominální hodnotě 1,60 Kčs je znázorněna historická část starého města se středověkými hrázděnými domy, tzv. Špalíček, chrám sv. Mikuláše a kupecké domy z náměstí. V pravé části známky si umělec trochu vypomohl, neboť vedle Špalíčku vyobrazil v čelním průhledu dům Gablerův s rokokovou fasádou a vedle stojící gotický patricijský kupecký tzv. Schirndingerům dům s nepřehlédnutelným štítem. Námět poskytl J. Liesler a vyryl jej J. Herčík. Známka byla tištěna kombinací rotačního ocelotisku a hlubotisku s rámcovým zoubkováním 11½  : 11¼. Část nákladu je na opticky zjasněném papíru, u všech hodnot emise jsou známy výrazné barevné odstíny. Lze rozlišit různé tloušťky papíru a zabarvení lepu, lep může být i hladký a mřížkovaný.

Známka znak Karlovy Vary26. března 1971 vyla vydána výplatní 60 hal. známka s oblíbeným motivem znaků českých měst. Na známce číslo 1891 se nalézá znak města Karlovy Vary (doplněn Rudolfem II, 1594). Autorem grafického zpracovnání a rytiny byl J. Herčík. Obálka prvního dne vydáníJako tradičně byla známka vytištěna kombinací rotačniho ocelotisku a hlubotisku s rámcovám zoubkováním 11½  : 11¼.
Na FDC je znázorněna pečeť z 16. století.

 

Známka ŽluticeVe stejné grafické úpravě včetně rytiny od J. Herčíka byl 20. června 1973 vydán městský znak Žlutic (udělený Ferdinandem I., 1540), ale v úpravě podle "Žlutického kancionálu". 60 hal. známka číslo 2033 byla tištěna kombinací rotačního ocelotisku a hlubotisku s rámcovým zoubkováním 11¾  : 11¼.
Obálka prvního dne vydáníNa FCD je znázorněn městský znak, jak byl nakreslen ve "Žlutickém kancionálu".