Skip Navigation Links
Vynechat navigační odkazy
Česky
Deutsch
English
Español
Français
Italiano
Pусский
Vynechat navigační odkazy
Památky A-J
Památky J-N
Památky O-Ž
Mapa památek
Památková území
Rozhledny
Poutní místa
EUREGIO MOBILE
Rozhledna Krudum 

K tomu, aby návštěvníci vystoupali na rozhlednu Krudum ve Slavkovském lese, musejí zdolat 151 schodů na vyhlídkový ochoz ve výšce 29, 5 metru. Nová turistická atrakce kraje, která slouží jako monitorovací věž Českého telekomunikačního úřadu, byla slavnostně otevřena ve středu 15. října.

Rozhledna Krudum Stojí v místech, kde se od roku 1932 tyčila desetimetrová kamenná vyhlídka, jež časem zchátrala a rozpadla se. Nyní ji nahradila ocelová konstrukce vysoká 50 metrů. Na vzniku rozhledny se kromě Karlovarského kraje finančně podílelo město Loket, Horní Slavkov, Sokolov a Krásno.

Na vrch Krudum se turisté nejlépe dostanou od silnice ze   Sokolova směrem na Podstrání, odkud je potřeba dojít pěšky lesní cestou asi čtyři kilometry vzhůru přes bývalou osadu Milíře. Rozhledna v nadmořské výšce 835, 4 metru je přístupná zdarma vždy od 1. dubna do 31. října. Nicméně v těchto dnech je z technických důvodů uzavřena a o jejím zpřístupnění se rozhodne zhruba do 24. října. Na rozhlednu nelze stoupat za silného větru, při bouřce nebo námraze.