Skip Navigation Links
Vynechat navigační odkazy
Česky
Deutsch
English
Español
Français
Italiano
Pусский
Vynechat navigační odkazy
Památky A-J
Památky J-N
Památky O-Ž
Mapa památek
Památková území
Rozhledny
Poutní místa
EUREGIO MOBILE
Kynžvart - zámek 

Kynžvart zámek Zámek Kynžvart vznikl v 16. století jako renesanční tvrz. Od roku 1623 do roku 1945 byl ve vlastnictví rodu Metternichů. V 17. století byla tvrz za hraběte Philippa Emmericha přebudována na zámecké sídlo v barokním slohu. Ve 20. a 30. letech 19. století byl zámek přestavěn architektem italského původu Petrem Nobilem ve stylu vídeňského klasicismu, aby sloužil rakouskému státnímu kancléři Klementu Václavu Lotharu Janu Nepomukovi, druhému knížeti z rodu Metternich – Winneburg, významné osobnosti evropské politiky 19. století.

Zámek je obklopen anglickým přírodním parkem o rozloze 300 ha. V parku se nachází 10 rybníků a mnoho drobnějších slohových staveb a památníků, vytvářejících pozoruhodný celek.

V současné době je zámek po náročné rekonstrukci, která se uskutečnila v letech 1998 – 2000 díky podpoře Evropské unie, která zařadila projekt do Programu přeshraniční spolupráce Phare CBC a Ministerstva kultury ČR, které zahrnulo obnovu zámku do Programu záchrany architektonického dědictví.

Virtuální prohlídka nádvoří
Virtuální prohlídka zámecké jídelny

Odkazy:

http://www.kynzvart.cz/cz
http://hrady.dejiny.cz/kynzvart/index.htm
http://www.hrady-zamky.cz/zamek-kynzvart/
http://www.pruvodce.com/kynzvart/
http://www.zamky-hrady.cz/1/kynzvart.htm