Skip Navigation Links
Vynechat navigační odkazy
Česky
Deutsch
English
Español
Français
Italiano
Pусский
Vynechat navigační odkazy
Lázeňství a lázeňská místa
Karlovy Vary
Mariánské Lázně
Jáchymov
Františkovy Lázně
Lázně Kynžvart
Minerální prameny
Lázeňská péče 

Lázně Karlovarského kraje pomáhají lidem k dosažení plnohodnotné kvality života.

Hostům zde slouží specializovaná lázeňská medicína i programy wellness, beauty. Lázeňská péče přináší léčebný efekt tomu, kdo se potýká s akutními, nebo chronickými zdravotními potížemi, a efekt preventivní tomu, kdo moudře věnuje pozornost stavu svého zdraví a včas pečuje o svou dobrou zdravotní kondici. Pobyt v lázních lze doporučit nejen nemocným k léčbě, k urychlení rekonvalescence po prodělané akutní chorobě, ke zmírnění jejich chronických potíží, ale i zdravým, k prevenci nemocí, k posílení odolnosti organizmu vůči stresovým a genetickým zdravot­ním hrozbám, ke zlepšení tělesné a duševní výkonnosti. Délku lázeňského pobytu lze volit individuálně, ale je nutno zdůraznit, že lázeňská péče přináší příznivý efekt zejména pokud je přiměřeně dlouhá, optimálně 3 – 4 týdny.

Lázeňská centra nabízí svým hostům zdravotní programy založené na tradici vycházející z využívání přírodních léčivých zdrojů, na které je Karlovarský kraj neobyčejně bohatý. Jejich blahodárné působení je ověřeno mnohasetletou zkušeností a prokázáno moderními vědeckými metodami.

Přírodní léčivé zdroje na území Karlovarského kraje jsou termální i studené minerální vody, bahna a slatiny, plyny a vhodné kli­matické podmínky. Minerální prameny jsou využívány k přípravě koupelí, k pitné léčbě, inhalacím a slizničním výplachům. Léčivé plyny se používají pro suché plynové koupele a podkožní injekce. Slatina a bahno jsou využívány ve formě zábalů, koupelí apod.

 K mírnění zdravotních potíží a posílení zdravotní kondice jsou využívány i další rehabilitační a fyzikální metody. Jsou to např. roz­manité druhy individuálních i skupinových pohybových aktivit v tělocvičnách, bazénech včetně terénních kúr v unikátním pří­rodním terénu. K dispozici je široké spektrum masáží, bohatá škála elektroterapie a magnetoterapie, ultrazvuk, aplikace chladu nebo tepla, vodoléčebné procedury, sauna, akupunktura, oxygenoterapie a další.

Nepostradatelnou součástí soudobé lázeňské péče je i výchova ke zdravému životnímu stylu včetně správných stravovacích a pracovních návyků. Lázeňské procedury předepisuje odborný lékař – balneolog, který sestaví pro klienta individuální zdravotní program podle jeho aktuálních zdravotních potřeb. Jen některé z procedur lze zakoupit i bez lékařského předpisu.

Nabídka zdravotních, kulturních, sportovních, vzdělávacích programů vede k novodobému naplnění antického ideálu – k doko­nalé duševní a tělesné harmonii (kalokagathia). V lázních Karlovarského kraje může každý návštěvník objevit pro sebe něco zajímavého.