Skip Navigation Links
Vynechat navigační odkazy
Česky
Deutsch
English
Español
Français
Italiano
Pусский
Vynechat navigační odkazy
Karlovy Vary
Mariánské Lázně
Jáchymov
Františkovy Lázně
Lázně Kynžvart
Lázně Kynžvart 

Město Kynžvart je jedním z pěti významných lázeňských center Karlovarského kraje, uvnitř historického západočeského lázeňského trojúhelníku. Leží na úbočí Slavkovského lesa, v nadmořské výšce 730 m. Dominantou města je na západním svahu položená lázeňská čtvrť, která vděčí za svůj vznik darům přírody. Vynikající výsledky léčby se zakládají na blahodárném vlivu podhorského klimatu, průzračné čistotě vzduchu, kde jako filtr působí okolní hluboké lesy, a na pitné kúře železité kyselky Richardka.

Lázně KynžvartDo roku 1950 se zde po dobu skoro 100 let léčili dospělí. Přírodní léčebné lázně Lázně Kynžvart jsou nyní nejvýznamnější lázeňské místo ČR pro léčení nespecifických nemocí cest dýchacích a některých kožních nemocí u dětí od 2 do 15 let. Jsou považovány za nejvýznamnější lázeňské místo s touto indikací v České republice. Od roku 2007, po zániku Dětské lázeňské léčebny Miramonte v Mariánských Lázních, je spektrum indikací rozšířeno o indikační skupinu nemocí nefrourologických. V těchto indikacích jsou přijímáni ke komplexní lázeňské léčbě děti i dorostenci.

Důležitou součástí lázeňského pobytu u českých dětí je i školní výuka. Děti se učí 2-3 hodiny denně hlavním předmětům a cizím jazykům. Žákům se věnují speciální pedagogové též se specializací na dyslexii, dysgrafii a jiné poruchy učení. Výuka je vedena v malých skupinách, často individuálně tak, aby byla zajištěna návaznost na metodiku vysílající školy. Lázeňská škola je v kontaktu s vysílající školou. Další dominantou je nově zrekonstruovaný renesanční zámek Kynžvart s rozlehlým zámeckým parkem.

 Vznik lázní je neodlučně spojen s osobností rakouského kancléře Metternicha, který vlastnil nedaleký zámek.

Léčivý zdroj a  prameny Léčivý zdroj a prameny
Základní léčebné procedury a zdravotní výkony

Základní léčebné procedury a zdravotní výkony

Indikace k lázeňské péči

Indikace k lázeňské péči

Historie města

Historie města

Zajímavé stavby a památky

Zajímavé stavby a památky

Vycházky

Lázeňské vycházky a tipy na výlet