Skip Navigation Links
Vynechat navigační odkazy
Česky
Deutsch
English
Español
Français
Italiano
Pусский
Vynechat navigační odkazy
Karlovy Vary
Mariánské Lázně
Jáchymov
Františkovy Lázně
Lázně Kynžvart
Karlovy Vary 

Největší a nejznámější lázně v České republice, jejichž věhlas vychází z léčivých účinků teplých zřídel v údolní nivě říčky Teplá.

Karlovy Vary

Je málo míst na zemi, která jsou tak malebná a krásná, jako jsou Karlovy Vary. Město se rozkládá v severním výběžku Slavkovského lesa v nadmořské výšce 375 – 644 m. Již od dávných dob zde příroda lidem dává zdraví z termálních minerálních pramenů, v podobě přírodního iontového roztoku, který navrací tělu sílu a omlazuje unavený organismus.

Dešťová voda z okolních lesů se vsakuje zemskými puklinami do hloubky 2000– 3000 m pod zemský povrch, kde setrvává dlouhá léta, ohřívá se od zemského magmatu a obohacuje plynným oxidem uhličitým, minerálními látkami a poté v léčebné podobě s léčivými účinky prýští na povrch. Celkem zde vyvěrá okolo 80 termálních pramenů.

V současné době je 15 pramenů vedeno do pramenních váz. Každou minutu vyvěrá ze zemského nitra 2000 l vody 73 °C teplé, s obsahem 6,4 g minerálů v každém litru. Karlovarské prameny s převahou hydrogenouhličitano-sírano-chlorido-sodných iontů náleží do skupiny teplých alkalických glauberových slaných vod. 

Nejvýznamnější kulturní akcí, konanou v Karlových Varech je Mezinárodní filmový festival, tradici má divadlo i hudba (Karlovarský symfonický orchestr vznikl v r. 1835 jako jeden z nejstarších v Evropě). V Karlových Varech je každoročně pořádán hudební festival Dvořákův karlovarský podzim.

Mezi sportovními aktivitami vede golf, dostihy, tenis atd. Karlovy Vary se pyšní mnoha produkty, spojenými právě s tímto městem: likérem Becherovkou, sklem firmy Moser, staletou výrobou porcelánu.

Mezi slavné návštěvníky Karlových Varů patří takové osobnosti jako ruský car Petr Veliký, císařovna Marie Terezie, francouzská císařovna Marie Louisa, císař František Josef I., Johann S. Bach, Johann W. Goethe, Giacomo Casanova, Friedrich Schiller, Ludwig van Beethoven, Karel Marx,, Richard Strauss a mnozí další.

Termální karlovarské prameny, které jsou jedinečné svým složením, patří mezi nejúčinější minerální vody na světě. Nejvydatnější z pramenů, karlovarské Vřídlo, tryská z hloubky 2000 m, s vydatností 1500 l za minutu.

Léčivý zdroj a  prameny

Léčivý zdroj a  prameny

Základní léčebné procedury a zdravotní výkony

Základní léčebné procedury a zdravotní výkony

Indikace k lázeňské péči

Indikace k lázeňské péči

Historie města

Historie města

Zajímavé stavby a památky

Zajímavé stavby a památky

Vycházky Lázeňské vycházky