Skip Navigation Links
Vynechat navigační odkazy
Česky
Deutsch
English
Español
Français
Italiano
Pусский
Vynechat navigační odkazy
Vydejme se za golfem
Koupání
Lyžování
Cyklistika
Za golfem do Karlovarského kraje 

Karlovarský kraj se stává rájem golfistů. V současné době mohou příznivci tohoto britského sportu gentlemanů využít 10 golfových areálů. Golf tak alespoň v našem regionu přestává být sportem „vyvolených“, hrát mohou začátečníci i pokročilí.

  Golf                              Golf

Některé kluby pořádají i prestižní mezinárodní turnaje. V rozvoji golfu vidí vedení kraje další příležitost, jak do regionu přilákat turisty. Proto si kraj dal zpracovat studii, která zahrnuje až 37 lokalit, vhodných pro budování golfových areálů i souvisejících investičních příležitostí. „Nejde jenom o to, kde hřiště bude a jaké budou jeho parametry. Materiál současně řeší okolní infrastrukturu a přínos takového areálu pro okolí. Obdobné areály mohou velmi významně přispět k dalšímu rozvoji turistiky a cestovního ruchu v kraji. Z toho plyne i vznik nových pracovních příležitostí," uvedl hejtman Karlovarského kraje Josef Pavel. Uvažuje se o výstavbě jak mistrovských, tak přírodních areálů. Golf se tak bude stále více otevírat všem lidem.

Nová hřiště by měla být vybudována ve Skalné, u Habartova, u Vlkovic na Mariánskolázeňsku, u Hranic, poblíž Otročína, v Božím Daru, v Kolové a v Jelení v Krušných horách. Můžeme Vám nabídnout popis stávajících hřišť v našem kraji :

Foto: Rudolf Vážný